foto1
Running text caption 1
foto1
Running text caption 2
foto1
Running text caption 3
foto1
Running text caption 4
foto1
Running text caption 5
WITAMY W POLISH RUNNERS CLUB IRELAND

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Rok 2020 już w toku, a co po niektórzy z nas pewnie już brali udział w pierwszych biegach rozpoczynających kolejny sezon. Aczkolwiek podejrzewam, że nie wszyscy z was mają już dopięte plany biegowe na rok 2020? Korzystając z tej okazji, chciał bym się podzielić z wami listą biegów, które moim skromny zdaniem warto polecić znajomym biegaczom. Skupię się bardziej na biegach lokalnych, organizowanych przez lokalne kluby, jednakże, nie zabraknie także większych imprez organizowanych prze Athletics Ireland. 

 1. AXA Raheny 5miles (! bieg odbył się 26.01.2020)

  Jest to bieg dość duży, aczkolwiek z lokalnym klimatem. Organizowany przez Raheny AC jeden z największych klubów w Irlandii. Trasa biegu biegnie w granicach pięknego parku St. Anns w północnym Dublinie. Mimo iż bieg odbędzie się już w tą niedzielę, zapisy są ciągle otwarte.

 2. Enniscorthy 10k strawberry miles

  Bieg gorąco polecany przez jedną z naszych klubowiczek. Podobno "flat as pancake". Bieg odbędzie się 16 lutego 2020 na nowej trasie ze startem na Old Dublin Road. Więcej informacji

 3. Lusk 4 mile road race & fun run

  Tego biegu raczej nie muszę reklamować większości z was. Jednak podejrzewam, że są osoby, które nie słyszały lub jeszcze nie brały udziału w już kultowym four milerze. W tym roku bieg odbędzie się 1 marca w Lusk Co. Dublin. W zeszłym roku delikatnie mówiąc pogoda nam nie dopisała, mimo to na starcie pojawiło się aż 21 reprezentantów PRCI. Czy uda nam się pobić ten rekord w tym roku? Zapisów można dokonać na stronie klubu oraz na myrunresults.com

  Lusk 4 miles
 4. AON Mullingar Half Marathon

  Kolejny bieg polecany przez naszych klubowiczów, który odbędzie się 17.03.2020 w Mullingar Co. Westmeath. Jeżeli nie masz jeszcze planów na dzień św. Patryka Mullingar wzywa! W biegu zazwyczaj bierze udział duża liczbą osób z PRCI. A jak będzie w tym roku? Więcej informacji na temat biegu znajdziecie na oficjalnej stronie biegu

 5. Dunboyne 10k

  Jeden z moich ulubionych biegów na 10km, organizowany jak co roku przez Dunboyne AC. W tym roku odbędzie się już 51 edycja tego biegu, ja miałem zaszczyt brać udział w zeszłorocznej 50 edycji. Trasa naprawdę płaska i fajna. Start i meta znajduje się w pięknym miasteczku Dunboyne Co. Meath a środkowe kilometry trasy biegną wzdłuż malowniczych pól Co. Meath. Szukasz trasy na poprawienie swojego PB? Dunboyne 10k to dobry wybór. Bieg odbędzie się w 29.03.2020 o godzinie 12. Więcej info na stronie klubu.

 6. 2020 Irish Runner Road Races

  Seria biegów organizowana prze Athletics Ireland na dystansach 5km, 5 mil i 10 mil. Wszystkie biegi odbywają się w Dublinie w Phoenix Park. Są to biegi bardzo popularne w śród irlandzkich biegaczy i zazwyczaj przyciągają dużą liczbę zawodników na start każdego z biegów. Jeżeli jesteś członkiem naszego klubu, przy zakupie biegów z serii Irish Runner przysługuje wam zniżka z Athletics Ireland. Więcej info na stronie Athletics Ireland.

 7. Half Marathon Series

  Seria trzech półmaratonów w Wicklow 22.03.2020, Wexford 26.04.2020 i Clontarf 11.07.2020. Za ukończenie tych trzech biegów otrzymacie trzy medale, które łączą się w jeden motyw. Więcej info na stronie organizaotra

 8. Great Limerick Run

  Jest to seria trze biegów na dystansie królewskim, pól maratonu i 6 mil. Biegi co roku odbywają się trzeciego maja, podczas majowego bank holiday w Limerick. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatorów biegu.  

 9. Drogheda 10K

  Zacznę niestety od smutnych wieści... w tym roku zabraknie organizatorów posiedzenia i spaghetti po biegu, czyli Iron Calf Mike w raz z żoną AKA państwo Batrusiaków. Wielka szkoda, ponieważ gościna w zeszłym roku była pierwsza klasa. Wracając jednak do biegu, który jak co roku odbędzie się w majowy bank holiday (3.05.2020) jest to bieg, który co roku przyciąga setki biegaczy w zielonej wyspy. Trasa dość wymagająca jednak atmosfera na mecie wynagrodzi wam wszystko. Zapisy na Drogheda 10K dostępne są na stronie primoevents

 10. The Walled City Marathon 2020

  The Walled City Marathon co roku przyciąga zawodników z Irlandii, UK i całego świata. Trasa biegnie ulicami miasta Derry, po przez malownicze zakątki prowincji Ulster i brzeg rzeki Foyne, prowadząc uczestników na metę w Guildhall Square. Dla miłośników biegania zorganizowane zostaną rownież biegi na 10km i 10mil. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie biegu The Walled City Marathon.

I to by było na tyle, co do pierwszej połowy 2020. Uważasz, że przeoczyłem jakiś bieg? Chcesz się nim z nami podzielić? Zapraszam do dyskusji w komentarzach!

Paweł Kaim AKA @_running_around_

GTranslate

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok